Listy startowe solistów:
Lista_startowa_solisci_A_XIII_OKMM_Warcino2008.pdf
Lista_startowa_solisci_B_XIII_OKMM_Warcino2008.pdf
Lista_startowa_solisci_C_XIII_OKMM_Warcino2008.pdf
Lista_startowa_solisci_D_XIII_OKMM_Warcino2008.pdf
Listy startowe zespołów:
Lista_startowa_zespoly_A_XIII_OKMM_Warcino2008.pdf
Lista_startowa_zespoly_B_XIII_OKMM_Warcino2008.pdf
Lista_startowa_zespoly_C_XIII_OKMM_Warcino2008.pdf
Lista_startowa_zespoly_D_XIII_OKMM_Warcino2008.pdf
Lista_startowa_zespoly_G_XIII_OKMM_Warcino2008.pdf
Lista_startowa_zespoly_MB_IX_OKMM_Warcino2008.pdf
Lista_startowa_zespoly_MES_IX_OKMM_Warcino2008.pdf
Lista_startowa_zespoly_MSH_IX_OKMM_Warcino2008.pdf
Sekretariat XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej Warcino 2008
Czynny będzie:
Dodatkowe informacje uzyskać można także
w sekretariacie Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ
pod telefonami 067 255 56 84, kom. 0604 897 107, e-mail: klub@mysliwska.pl
W wyniku głosowania obie propozycje zostały przyjęte jednogłośnie przez Walne Zgromadzenie.
W wyniku głosowania propozycja została przyjęta przez Walne Zebranie przy 1 głosie wstrzymującym się.
Wybór Komisji Wyborczo - Skrutacyjnej.
W wyniku głosowania propozycja została przyjęta przez Walne Zebranie jednogłośnie.
W wyniku głosowania protokół z Walnego Zebrania z dnia 08.06.2007 r. został jednogłośnie przyjęty przez Walne Zgromadzenie członków Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ.
Następnie odczytał pisma skierowane do Walnego Zebrania Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ od kol. Honoraty Ogonowskiej-Chrobrowskiej, która zrezygnowała z pełnienia funkcji członka zarządu oraz od kol. Roberta Kamieniarza, który zrezygnował z pełnienia funkcji skarbnika klubu.
Przeprowadzono głosowanie za przyjęciem pism, w wyniku którego jednogłośnie przyjęto rezygnację kol. Honoraty Ogonowskiej-Chrobrowskiej oraz kol. Roberta Kamieniarza z pełnionych funkcji w zarządzie KSM PZŁ.
Komisja Rewizyjna stwierdziła, iż dokumentacja jest prowadzona w sposób rzetelny i prawidłowy. Stwierdziła także, iż zarząd dobrze gospodaruje skromnymi środkami finansowymi, rozdysponowując je w sensowny i oszczędny sposób. Zarząd dobrze wykonuje swoje obowiązki wobec czego Komisja Rewizyjna zgłosiła wniosek o udzielenie absolutorium dla wszystkich organów Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ za miniony okres sprawozdawczy.
Podziękował kol. Robertowi Kamieniarzowi za wieloletnią pracę w zarządzie klubu. Zaznaczył, iż jest to wielki wkład w sprawę sygnalistyki w Polsce.
Podziękował także za zorganizowanie dorocznego spotkania organów klubu w Tucholi, a tym samym docenienie dorobku na niwie muzyki myśliwskiej dla gospodarzy. Poinformował także, iż w Tucholi zostało otwarte muzeum instrumentów myśliwskich.
Słowa podziękowania skierował również dla rodziny Ciesielskich, który uczestniczyli w uroczystościach pogrzebowych śp. Anny Grzywacz.
Poinformował również, iż został wydany II tom publikacji „Czar myśliwskiego rogu”, zawierający piosenki myśliwskie z Tucholi oraz wiele pieśni popularnych.
Zwrócił się z zapytaniem, dlaczego został odrzucony przez Komisję Muzyczną wniosek w sprawie zniesienia proporcji rogów Pless do Par force w zespole sygnalistów występującym w klasie G na konkursach sygnalistów myśliwskich.
Wyjaśnił, iż regulamin, aby mógł dobrze funkcjonować wymaga konkretnych definicji. Tylko poddając się jakimś zasadom można go stworzyć. W istniejącym regulaminie zespoły mają możliwość występowania w składzie mieszanym.
Uważa, iż w zespole sygnalistów właściwy stosunek rogów Pless do Par force stanowi o właściwym współbrzmieniu utworów. Dowolność powodowałaby zupełnie inne brzmienia i konieczność ponownego opracowywania sygnałów na poszczególne składy.
Podjął dyskusję w wywołanym temacie. Zaznaczył, iż opracowanie wielogłosowe sygnałów myśliwskich datowane jest na rok 1876 i jest to opracowanie na małe rogi myśliwskie. Zatem jest historycznie udowodnione, iż sygnały wykonywane były na rogach małych i według mówcy należy taką tradycję kontynuować. Rogi Par force wzbogacają brzmienie muzyki myśliwskiej, ale nie powinny być dominantami we współbrzmieniu.
Prosił o gruntowne przemyślenie tego tematu i przedstawienie pod dyskusję Komisji Muzycznej konkretnych wniosków i kierunków ewentualnych zmian.
Zwrócił uwagę na małą ilość członków nowowstępujących do klubu. Zawnioskował, aby na konkursach regionalnych jurorzy prowadzili akcję informacyjną i zachęcali do wstępowania do klubu. Powinni też mieć przy sobie karty zgłoszeń do klubu.
Zaapelował także do organów klubu, by propagowali płacenie składek członkowskich.
Zwrócił się także do przyszłych kandydatów do zarządu, aby przed podjęciem decyzji dobrze zastanowili się nad swoimi możliwościami wywiązywania się z przyszłych obowiązków.
Zaproponował, aby na naszej stronie www.muzyka.mysliwska.pl umieścić baner przypominający o zapłaceniu składki członkowskiej, co na pewno było by czynnikiem przypominającym dla członków klubu.
Po zakończonej dyskusji Kol. Maciej Strawa zawnioskował o przyjęcie sprawozdań organów Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ za okres 01.01.2007 – 31.12.2007r.
W wyniku głosowania sprawozdania przyjęto jednogłośnie.
Absolutorium zostało udzielone przez Walne Zgromadzenie wszystkim organom Klubu jednogłośnie.
Prezes klubu kol. Maciej Strawa podziękował członkom zarządu oraz Komisji Rewizyjnej i Komisji Etyki za owocną współpracę.
Zaproponowano dwie kandydatury:
Wymienieni przyjęli kandydatury i wobec braku kolejnych zgłoszeń Komisja Wyborczo – Skrutacyjna przystąpiła do przygotowania kart wyborczych.
Komisja Skrutacyjna w momencie wyborów stwierdziła na sali 36 osób uprawnionych do głosowania.
W wyniku tajnego głosowania osiągnięto następujące wyniki wyborów:
Prezes klubu kol. Maciej Strawa pogratulował kolegom wygrania wyborów. Wyraził nadzieję, że współpraca będzie przebiegać bardzo dobrze na rzecz polskiej sygnalistyki.
- organizowanie posiedzeń zarządu oraz Walnego Zebrania
Zaproponował zorganizowanie szkolenia instruktażowego dla sygnalistów. Organizatorem byłby Zarząd KSM PZŁ, po otrzymaniu dodatkowej dotacji na ten cel z Zarządu Głównego PZŁ. Skierował prośbę do zarządu klubu o wydanie materiałów z seminarium w Pszczynie, a także o podjęcie działań w kierunku wydania szkoły na róg myśliwski.
Zwrócił się z wnioskiem do Zarządu KSM PZŁ, aby opracował pismo do Zarządu Głównego PZŁ regulującego sprawę finansową dotyczącą zwrotu kosztów podróży dla jurorów biorących udział w regionalnych konkursach sygnalistów myśliwskich.
Zwrócił się także z prośbą do zarządu klubu o ustalenie stawki za 1 godzinę pracy jurora sygnalistyki myśliwskiej na konkursie.
Złożył wniosek do Komisji Muzycznej, aby w trakcie trwania konkursu członkowie jury nie komentowali występów uczestników publicznie
Poddał pod dyskusję konieczność organizowania Konkursu Ogólnopolskiego „O Róg Wojskiego” corocznie. Zaproponował, iż można wziąć pod rozwagę możliwość organizowania kolejnych edycji, co 3 lata.
Zwrócił się z propozycją, aby podczas trwania konkursu ogólnopolskiego, nagroda główna, czyli Róg Wojskiego, była eksponowana na widocznym miejscu.
Zaproponował także, aby na stronie www.muzyka.mysliwska.pl umieścić historię Rogu Wojskiego oraz historię konkursu „O Róg Wojskiego”.
W wyniku głosowania plan działalności na rok 2009 przyjęto jednogłośnie.
- Wniosek o zapisanie w protokóle zebrania podziękowania dla kol. Roberta Kamieniarza za dotychczasową działalność. (zatwierdzono – wniosek bez głosowania)
- Uchwała o upoważnieniu przez Walne Zgromadzenie Zarządu Klubu do opracowania pisma regulującego sprawy finansowe dotyczące zwrotu kosztów podróży dla jurorów biorących udział w regionalnych konkursach sygnalistów myśliwskich, aby na wniosek zarządu KSM PZŁ, Zarząd Główny PZŁ dokonywał zwrotu kosztów poprzez ZO PZŁ na rzecz organizatorów konkursów. (zatwierdzono – jednogłośnie)
- Uchwała o przyjęcie do klubu na członka zwyczajnego kol. Lucjana Adamiaka. (zatwierdzono - jednogłośnie)
- Uchwała o przyjęcie do klubu na członka zwyczajnego kol. Mariana Wilczewskiego. (zatwierdzono - jednogłośnie)
- Wniosek, aby w trakcie trwania konkursu członkowie jury nie komentowali występów uczestników publicznie. (zatwierdzono - jednogłośnie)
- Wniosek do Zarządu KSM PZŁ, aby w programie działalności na lata 2009 – 2010 podjął inicjatywę organizacji warsztatów doskonalących grę na rogu myśliwskim w środowisku myśliwych, w jak najszerszej i najściślejszej współpracy z Zarządem Głównym PZŁ, a poprzez Zarząd Główny z zarządami okręgowymi i kołami łowieckimi. (zatwierdzono - jednogłośnie)
- Wniosek, aby podczas konkursu „O Róg Wojskiego” wyeksponować nagrodę główną. (zatwierdzono - jednogłośnie)
- Uchwała o przyjęciu przez Walne Zgromadzenie KSM PZŁ rezygnacji z pełnionych funkcji w zarządzie klubu przez kol. Honoratę Ogonowską-Chrobrowską i kol. Roberta Kamieniarza. (zatwierdzono - jednogłośnie)
Zwrócił się z zapytaniem, czy możliwa byłaby zmiana regulaminu konkursów tak, aby jeden zespół mógł występować w klasie MB i MSH
Stwierdził, iż wyjściem z tej sytuacji jest zorganizowanie dwóch konkursów.
Poddał pod dyskusję możliwość wykonywania na konkursie ogólnopolskim w klasie mistrzowskiej A - 5 sygnałów.
Zwrócił uwagę na małą aktywność członków w życiu klubu.
Protokółowali:
Agnieszka Woźniak
Karol Grzywacz